הקרנה אסטרלית

ראשית עלי לומר שנתקלתי בדעות רבות וסותרות אודות סיכונים , אשר עלולים לצוץ ולהופיע בזמן ההקרנה האסטרלית . רבים וטובים טענו והתעקשו שאין שום סיכון בהקרנה האסטרלית , אך היו אחרים ששללו לגמרי עיסוק בפעילות זו ללא הדרכה מסודרת .

ולאחר שנים של ניסיון , חייב אני להזהיר אתכם קוראים יקרים , ולומר , שלרבים מכם יהיה זה מסוכן , לא בריא ולא נכון לנסות ולהתעסק בחומרים עדינים אלה ללא הדרכה מאדם בעל ניסיון ויכולת הסברה . ישנם אנשים שיכולים להקרין ללא הדרכה וללא פחד מסיכונים , אך אין בידינו לדעת אם נכללים אנו בקבוצה הראשונה או השניה . עוד עלי לומר שהחוויה עלולה להיות מפחידה מאוד , כיוון שהתחושות שעשויות לעלות במהלך היציאה מהגוף ובמהלך ההקרנה , יהיו אמיתיות ובלא כל הבדל מהתחושות שחשים אנו בזמן ערות במהלך היום . ( במיוחד כשמדובר על הקרנה אתרית ). את מה שנחווה במהלך יציאה מהגוף ובמהלך ההקרנה עצמה יתפרש על ידי מוחנו כחויה חדשה ולא מוכרת , כל שלב ושלב יוביל אותנו שוב ושוב אל הבלתי ידוע , אותה אי ידיעה יכולה לגרום לאנשים לקפוא מפחד .
וכעת , אם קראתם הקדמה זו , ובכל זאת אתם מעונינים להמשיך ולקרוא את המשכה , אנסה אני לפרט כמיטב יכולתי את כל , אשר ידוע ‬לי על הנושא .
אין בכוונתי להיכנס לויכוח עתיק היומין בין האסכולות השונות המביאות בפני הקורא שתי נקודות מנוגדות וסותרות לגבי הגוף האסטרלי , כיוון שאין ממש ביכולתי לתמוך באף אחת מהן . אקצר ואומר כי אחת מהדעות המקובלות יותר היא , שהגוף האסטרלי מורכב מחומרים עדינים יותר מגופינו הפיזי והאתרי , קיים ומפותח בשלמותו ואף מקרין בלי ידיעת מוחנו כל לילה למישורים אסטרליים , אשר בהם הוא מתמלא או נטען מחדש באנרגיה הדרושה לו , ובזמן יקיצת הגוף הפיזי , חוזר הוא חזרה .
הדיעה המקובלת פחות טוענת שלמעשה הגוף האסטרלי אינו קיים , קיים רק חומר/אנרגטי אסטרלי , שממנו ניתן ליצור גוף אסטרלי , על ידי עבודה " רוחנית " קשה ומאומצת . עבודה זו יכולה להתרחש , אך ורק בהשגחה צמודה של מורה … וכל חוויות ההקרנה , שהאדם חווה , אינן אלא משחק לא אחראי באותו חומר אסטרלי או הקרנה אתרית , או דימיון ותו לא .
לכן , אם ברצוננו להמשיך מנקודה זו , עלינו לקבל את התאוריה הראשונה .

קיימות שיטות רבות ומשונות , היכולות לעזור לנו להגיע למצב בו גופנו האסטרלי יוצא מגופינו הפיזי , אני אתמקד באחת מהן , אשר לא מצריכה מאיתנו תירגול פיסי או אגרסיבי כלשהו . כל אשר נזדקק לו זו התבוננות לבדה .
המטרה בתרגול זה : התבוננות בעצמנו בזמן ההרדמות . על מנת שאפשר יהיה לחדד את כושר ההתבוננות שלנו , נתחיל בתרגול ההתבוננות בזמן הערות שלנו .
המטרה הראשונה : לחזק בנו את אותו חלק שאחראי על ההתבוננות . אנו נקרא לו " המתבונן ".
אם כן , " על מה אפשר , ניתן או צריך להתבונן ?". ישנם כמה דברים
שניתן להתבונן עליהם . הדבר שבו אנחנו רוצים להתמקד הוא המחשבה , חלומות בהקיץ , ודימיון ! אין הדבר פשוט כפי שהוא נשמע , וכל אחד מכם , מוזמן לנסות להתבונן במחשבותיו יבחין בודאי כי בתחילת כל ניסיון , יצליח לראות את מחשבותינו לזמן מוגבל וקצר מאוד , לאחר מאמץ של שניות בודדות , ההתבוננות תופסק ונמצא את עצמינו מזוהים עם דבר זה או אחר , או מפליגים הרחק בדמיוננו ומחשבותינו מתרוצצות ללא כל רסן ומשמעת וכמובן , שאיש לא מתבונן בהן . לא מספיקה העובדה , שההתבוננות במחשבותינו לאורך זמן קשה ובעצם לא ממש אפשרית , אלה שלרוב נשכח בכלל את מטרתנו להתבונן , כך יכולים לעבור ימים רבים , עד שניזכר שוב במטרתנו . אם נבדוק את מאמצינו להתבוננות בזמן השינה שלנו , נגלה בדיוק את אותו הדבר . בדרך כלל אנו נירדם , עוד לפני שהספקנו לנסות להתבונן , ופעמים אחרות אף נשכח מכל העניין לגמרי .
אם כך , " מה עלינו לעשות לקידום מטרתנו ?"
אנו יכולים לנסות להחשף יותר להשפעות , היכולות לעזור ולקרב אותנו יותר למטרתנו ; אם נעסיק את מוחנו במחשבות העוסקות בהתבוננות וביציאה מהגוף . כך יהיה לנו קל יותר לזכור את המטרה .
" איך מעסיקים את מוחינו בחומר כה משובח ?"
א . מתחברים לאנשים ששותפים להתעניינות ומטרה .
ב . קריאת ספרים בנושא .
ג . דבר מה שיזכיר לנו להתבונן , חפץ כל שהו שנניח בחדרינו , אשר יבלוט ויקפוץ לתוך תודעתנו ויזכיר לנו להתבונן בעצמינו בכל פעם שנראה אותו . שעון שיצלצל מדי פעם ויזכיר לנו לנסות להתבונן . ואולי , אבל לא מומלץ לכל אחד : אבן קטנה בנעל שלא תניח לנו לשכוח את מטרתנו להתבונן . כמובן שבנושא זה יכולים ואף חייבים אנו להיות מאוד יצירתיים , כי כוחו של הרגל חזק יותר מאבן בנעל ורובינו נתרגל גם אליה , כך שגם היא תפסיק להזכיר לנו להתבונן ואנו נשקע בהזדהות ושליליות על חוסר הנוחות שבהליכה עם אבן בנעל , ומאוחר יותר אף לא נרגיש באותו חוסר הנוחות והמטרה להתבונן במחשבותינו תשכח במהרה . לכן עלינו ליצור גירויים חדשים ולהחליפם בישנים , אשר אליהם כבר התרגלנו .
כמובן שאת כל הדברים הללו נצליח בשלב זה לעשות במצב ערות בלבד . לכן , התרגול לא מתיחס כרגע למצב השינה שלנו .
לאחר שהקפנו עצמינו באנשים וכל מיני גירויים אחרים , שאמורים להזכיר לנו להתבונן , ננסה להתבונן במחשבותינו בכל פעם שנזכור . ננסה לראות את המחשבות החלקלקות , אשר מופיעות ונעלמות , את המחשבות המוטוריות המתנהלות בראשנו ללא שום עזרה או מאמץ ותשומת לב מצידנו , וכמובן הדמיון שלנו . בכל הזדמנות כזאת ננסה להאריך את זמן ההתבוננות , ולהגדיל את כמות ההתבוננויות ביום . ככל שנתבונן יותר כך ההתבוננות תהפוך לקלה יותר לדידנו . כמו שריר שמתחזק מאימון סדיר ונכון , כמו צייר שמשפר את טכניקת הציור שלו על ידי אימון חוזר ונשנה .
את רעיון התרגול והאימון לבטח הבנתם , כעת רוצה אני להזכיר כאן טכניקה יחודית היכולה לעזור לנו בהתבוננות …
נזדקק למקום שקט ומבודד , ללא אנשים והפרעות , אני הייתי בוחר בחוף ים מבודד , אבל נסתפק גם בחדר שקט . נלבש בגדים נוחים ורחבים , שלא יציקו בזמן התרגיל ועדיף שנהיה כמה שעות אחרי ארוחה . נשב ישיבה מזרחית או ישיבת לוטוס , ( ניתן גם לשבת על כיסא ) ונתחיל בשחרור שרירנו המכווצים . בתחילה כפות רגלינו , כאשר אנו מכווצים את אצבעות רגלינו ומשחררים , לאחר כמה כיווצים ושיחרורים נעבור לחלק אחר , הקרסוליים , נכווץ ונשחרר אותם , כך נעבור על כל גופנו עד שנגיע לפנים ולראש . כאן ישנם שרירים שמכווצים רוב הזמן , בלי שנשים לב לכך . העיניים , השפתיים והלסת . נכווץ ונשחרר גם את השרירים בפנינו ונסיים בפתיחת הפה ומתיחת השפתיים לכיוונים שונים . ניתן ‬גם לכווץ את קדקד ראשינו בכיווצים קטנים ומהירים .
אם במהלך שיחרור השרירים , תחושו שישנו שריר מכווץ שאין בידכם גישה אליו , המשיכו בתירגול ורק אחרי שתסיימו , נסו לדמיין את אותו שריר או אזור שלא הצלחתם לשחרר בעיני רוחכם , הפנו אליו את כל תשומת ליבכם , נסו לחוש אותו . לאחר ניסיון וריכוז קצר , תחושו התחממות באזור , וזמן מה אחרי כן גם עיקצוץ , המשיכו להתרכז בו כל עוד יכולים אתם להפנות את כח הריכוז אליו . לאחר הניסיון הזה תגלו שיש בידכם לשלוט גם באזור זה בגופכם ושכעת יכולים אתם לכווץ ולשחרר גם אותו .
כעת , כשאתם רפויים ורגועים , עיצמו את עיניכם ונישמו בטבעיות במשך כמה דקות . הפנו את תשומת ליבכם אל המחשבות ונסו לעצור אותן . עצירת מחשבות היא תרגיל מצויין , אך כאן ננסה אותה רק כדי שניווכח עד כמה ראשינו מלא במחשבות ודימיון . לאחר זמן מה , נבחין שישנן מחשבות צעקניות יותר ושקטות יותר , גלויות וניסתרות , וכולן מתנהלות מעצמן . דרוש רק גירוי קל שבקלים ומייד נוצרת תגובה של מאות מחשבות מבולבלות .
דוגמה : באחת הפעמים שתירגלתי תרגיל זה , נזכרתי בגבינה מדהימה שטעמתי באותו יום ( גירוי ). הגבינה הייתה טעימה , אך ריחה המסריח הרשים אותי במיוחד . וכך בעודי מתרגל הבחנתי באותה מחשבה העוסקת בסירחונה של הגבינה , העברתי את תשומת ליבי לאותה מחשבה ועקבתי אחרי התפתחותה , אותו ריח מסריח של אותה גבינה , הוביל אסוציאטיבית לריחם של גרביים לא נקיות , ואלו בתורם הובילו לרגליים והרגליים הובילו ליין , אשר נסחט מהעינב עלידי מעיכה ודריכה , והיין המשובח הוביל שוב לגבינה , הרי ידוע שיין משובח וגבינה טובה הם כמו כפפה לכף יד ! ( תגובה ).
נחזור לתרגיל , אחרי שנראה את מגוון המחשבות , החלומות והדימיון שבראשינו , ננסה אנו לגלוש על אותן מחשבות , כמו על גלים ( במקום לטבוע בהן ). לחלוף בין כל המהומה . נצוד מחשבה , המתנהלת מעצמה ונעקוב אחריה , ולאחר שתתפוגג , נחזור ונחשוב אותה שוב , אך הפעם בצורה מודעת . נחזור על התרגיל עם מחשבות שונות במשך כ – 01 דקות .
אני אנסה להבהיר את התרגיל עוד יותר : דמיינו את עצמכם כמסך טלוויזיה , שמדי מספר שניות מופיעה עליו תמונה ולאחר מתחלפת , צליל או תמונה עם צליל , או אפילו רצף שלם של תמונות המלוות בצלילים , רעיונות ודו שיח . זהו מוחכם המלא באותן מחשבות ודימיון . נסו להביט באותם המראות , אם הם נעלמים ברגע שאתם מפנים אליהם את תשומת ליבכם , המתינו שניה לצרור חדש של מחשבות , לאחר שהתבייתתם על תמונה , צליל או סרטון , רק הביטו בהם , ולאחר התפוגגותם ‬העלו אותם שוב ברוחכם , על אותו מסך טלויזיה , היו מרוכזים בזמן שאתם יוצרים את המחשבה שוב .
תרגלו את התרגיל מדי יום ביומו ונסו מדי פעם להאריך את זמן התירגול . במקביל התבוננו במחשבותיכם או לפחות נסו להתבונן , לא משנה היכן אתם נמצאים , עם מי או באיזו שעה וסיטואציה . בכל פעם שנזכרים אתם באפשרות להתבונן עשו זאת . תרגיל זה יהיה לעזר רב בנסיונכם להתבונן במחשבותיכם , וההתבוננות במחשבות תהיה בתורה לעזר בניסיון ההתבוננות בעצמינו בזמן ההרדמות .
תרגיל נוסף שאפשר להעזר בו , ולשלב עם התרגיל הראשון , או פשוט לתרגל בנפרד , לא דורש את התעסקותינו במחשבות , אך גם כאן יהיה עלינו להפעיל ריכוז ותשומת לב .
בניגוד לדימיון רגיל , אשר פעיל כמעט ללא הפסקה , ומתנהל מעצמו , ניתן ליצור דימיון מכוון , על ידי מאמץ מודע ‬ולהשתמש בו למטרתנו . פירטתי בקצרה תרגיל זה כאשר שיחררנו את גופנו ונתקלנו בשריר זה או אחר שלא יכולנו לכווץ ולשחרר . כל אשר עלינו לעשות הוא לשכב על מיטתנו , לפני השינה ולנסות ולהתרכז בנקודה בראשינו . עלינו להפנות את כל תשומת הלב שלנו אל עבר אותה נקודה , כאילו שאין לנו גוף מלבד אותה נקודה . דבר שיכול לעזור לנו להתמקד הוא ניסיון לחוש את הנקודה ובאותו הזמן לדמיין אותה ברוחנו . ( ישנם מתרגלים שמדמיינים את האזור או הנקודה בצבעים שונים , צבעי הקשת , דבר אשר ממקד את תשומת הלב אף יותר ). כמעט מיד נחוש בהתחממות הנקודה , ולאחר מכן עיקצוץ . נתמקד ‬עוד כדקה בנקודה ואז נגדיל אותה לאזור גדול יותר , לדוגמה : עד המצח והעורף . כעת נעביר את תשומת ליבנו לאזור המוגדל , כולל הנקודה הראשונית , בכל פעם שנשיג מיקוד , התחממות ועיקצוץ , נגדיל את השטח , עד שנעבור ונוסיף את כל גופינו . ניתן להתחיל תרגיל זה מהרגליים ולסיים בראש . ( אני מוצא שקל לי יותר כך ). יהיו בודאי שיאמרו שתרגיל זה מיועד להקרנה אתרית , אך אני רואה בו אך ורק תרגיל שליטה על יכולת הריכוז שלנו , האמורה לסייע בעת ההקרנה .
הדבר האחרון שברצוני לדבר עליו , היכול לעזור לנו להקרין אסטרלית , הוא דבר פשוט שכל אחד מאיתנו יכול לעשות , אך בכל זאת חמקמק מעט . רישום החלומות שלנו , עדיף להצטייד במחברת או פנקס קטן , שבו ניתן יהיה לנהל רישום מסודר של החלומות שלנו . אם ננסה לרשום את החלומות , נגלה , שאת רובם אנו לא זוכרים , ובמקרים רבים אף נתעורר בלי שום זיכרון לחלום זה או אחר . לבטח נחשוב שלא חלמנו כלל , אך לאמיתו של דבר , כל אחד חולם בכל לילה . הבעיה היא בזכרון החלימה . אם לא נתעצל ונרשום את החלומות מיד עם ההתעוררות , נגלה שיש בזיכרוננו חלקיקים או אפילו חלומות שלמים . אך אם נדחה את הרישום , נגלה שבזיכרוננו לא נשאר יותר מרושם מטושטש מהחלום . ככל שנרשום יותר חלומות , כך נזכור יותר מהם . אני אף הייתי מתעורר בלילות ומכריח את עצמי לרשום את כל חלומותי .
אם כך למדנו לראות את מחשבותנו , לשחרר ולהרפות את גופנו , וכעת אנו זוכרים את חלומותנו .
מה שנשאר הוא לנסות ולישם את כל מה שלמדנו .
אנו נשכב לישון ונתמקד בשחרור גופנו , נתחיל לחזות בחלקי גופנו עד שנחזה בעיני רוחנו את הגוף עצמו , במקביל ננסה לעקוב אחר המחשבות , בעודנו רפויים ניתן לגופנו לשקוע לאט לאט לתוך חלום , אך נשתדל להשאיר את המתבונן עירני ומתבונן על כל המתרחש . נתבונן בגופנו ומוחנו הנרדמים , ואת המחשבות שלאיטם נהפכות לחלום , זו היא נקודה מעניינת ומיוחדת מאוד , ולא לכל אדם יוצא לראות ולהבין שחלומותיו הם בעצם מחשבות הגולשות ונהפכות לחלום , בשלב זה כשאנו ישנים , והמתבונן רואה את החלום ומודע לו , אנו נמצאים במצב מיוחד אשר , רבים קראו לו בשמות שונים , " חלום זוהר " או " חלום מודע " ועוד …
אני מעדיף את המושג " חלום מודע ". במצב זה מניסיוני אנו יכולים לעשות כל אשר עולה בראשינו , אנו יכולים לשלוט בכל מה שמתרחש בחלום , לביים את החלום , להגיע לכל מקום דימיוני או אמיתי שעליו נחשוב , והכל כהרף עין .
אך , מצב זה עדיין לא נחשב להקרנה אסטרלית . אני הייתי ממליץ להשאר במצב זה ולא להתקדם יותר לפחות עד שנרגיש בטוחים ונשלוט לגמרי בכל המתרחש .
לאחר זמן מה , כאשר תגיעו למצב שבו אתם מודעים לכך שאתם חולמים , ניתן יהיה להתחיל לנסות לבצע את ההקרנה עצמה . הטכניקה אותה אפרט כאן הינה פשוטה מיסודה : אם נמצאים אתם במצב של חלום מודע , כל שעליכם לעשות – הוא לנסות לעוף . יצא לי לשוחח , לא פעם , עם אנשים שחלמו , שהם עפים בעת חלום מודע , אך לא הקרינו אסטרלית . מאידך , רוב האנשים שניסו את הטכניקה המוצעת כאן , הצליחו להקרין . לדעתי עיקר ההבדל בין הצלחה או חוסר הצלחה טמון בקיום או העדר הידיעה אודות האפשרות להקרנה אסטרלית , כך שרוב האנשים שלא הקרינו פשוט לא ידעו שקיימת אפשרות כזו .
ההקרנה עצמה :
מרגע שהצלחתם לעוף בחלומכם , רבים מכם יחוו זימזום מוזר שמקורו בקודקוד ראשכם , המלווה ברעידות. רעידות אלו יתפשטו במהרה בכל גופכם . זו עשויה להיות חוויה מוזרה ומפחידה , לאלו מכם שלא חוו אותה מעולם . זהו עוד שלב שניתן לעצור בהתקדמותכם ולנסות לתרגל את כל התהליך , עד להשגת תחושת ביטחון .
בשלב הבא עליכם להגיע שוב למצב של תעופה בחלום מודע . הרעידות והזימזומים לא יאחרו להגיע . הפעם עליכם להמשיך ולהמריא מעלה בחלומכם . אם תצליחו בכך ולא תאפשרו לרעידות , לזימזומים ולפחד להסיטכם , תחושו את עצמכם במהרה עולים ונפרדים מגופכם הפיזי . תחושת ההיפרדות מהגוף כה אמיתית עד שתגרום לנו להאמין בכך , שגופנו הפיזי הוא המרחף באוויר .
אם הצלחתם להגיע למצב זה , שבו אתם מופרדים לגמרי מגופכם הפיזי ומרחפים מעליו , הרי שהצלחתם להקרין .
לעתים אתם עשויים למצוא את עצמכם כאשר אתם כבר במהלכה של ההקרנה , לאחר ש"דילגתם " על כל שלבי הביניים , ובהם החוויה הקשה של הפרדות גופכם האסטרלי מגופכם הפיזי , זוהי למעשה " התעוררות לתוך ההקרנה ".
וגם כאן קיימים חילוקי דעות , יהיו שיטענו , כי החוויות המלוות ברעידות וזמזומים משתייכות להקרנה מסוג אתרי , בעוד שהקרנה אסטרלית אינה מלווה בתחושות פיזיות כלל . יש מקרינים שנתקעים בשלב זה , וחווית ההפרדות מהגוף הפיזי כה קשה עבורם , עד שאין ביכולתם לעבור לשלב הבא . אחדים מביניכם עלולים לחוש מחנק , וקשיי נשימה , שיגרמו לפניקה , ההקרנה תופסק , ואתם תתעוררו שוב בגופכם הפיזי. אם אתם נמנים על אותם יחידים , ‬נסו לחוות את היציאה שוב ושוב . עד שתרגישו יותר בטוחים בעצמכם . עם הזמן הרעידות יחלפו והזימזום יופסק וקשיי הנשימה יעלמו . אלה ששלב היציאה מהגוף לא מעקב אותם, עולם שלם וחדש ממתין לכם .

 

מאת Mist2be

5תגובות ל‘הקרנה אסטרלית’

 1. שאלה. מה עושים אם זה קורה לי בלי שאני רוצה בכלל. חוויתי מספר חוויות כאלה מפחידות. היו זמזומים והרגשתי את הצלילה לשינה עמוקה ומשתקת שנאתי שזה היה קורה לי זה מפחיד נורא. חוויתי הרבה מזה שהייתה לי מזוזה לא כשרה בדלת (סיפור אחר) . עד היום חשבתי שזה קשור לרוחניות היום אני חווה הרבה דברים לא מוסברים.

 2. אכן חוויות אלה יכולות להתרחש ללא כל רצון מצד החווה.
  מנסיון שלי, כאשר מפסיקים לעסוק ולהתעניין בדברים הקשורים לחוויות אלה, אותם חוויות נעלמות עם הזמן.

  דבר נוסף, עייפות קיצונית יכולה להגביר חוויות מסוג זה.

  עיסוק בכל מיני דברים הנחשבים בטעות כרוחניים, אך אין להם לאמיתו של דבר כל קשר לרוחניות, יכולים אף הם להגביר חויות אלה.

 3. איזה ספרים מומלצים בנושא יש בעברית וחוץ מזה אם יש איזה ספר בעיברית או באנגלית עם תמונות של השערים האסטרלים או תמונה שאתם יכולים לשלוח לי אשמח מאוד אני מחפש את זה הרבה זמן

 4. אשמח להמלצה על ספרים בעיברית טוב שמכיל את השערים האסטרליים והציורים שלהם אם יש ספר באנגלית או סתם תמונה של השערים אשמח שתישלחו לי כי אני מחפש את זה כבר הרבה זמן

 5. הי יון, לא ראיתי זה זמן רב ספרים בעברית בנושא. בזמנו היה ספר חביב שאולי ניתן למצוא עדיין בספריות של H.B.Brennan לדעתי הוא ניקרא פשוט הקרנה אסטרלית. הוא לא ספר מקיף ומעמיק מידי, אבל הרושם שלי ממנו היה טוב. אני זוכר שגם נושא השערים הופיע בו. באנגלית יש אין ספור ספרים בנושא, פשוט כנס לאמזון וחפש – Astral Projection, תמצא עשרות ספרים. אני לא ממש יכול להמליץ לך על אחד טוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: